Letnia Szkoła Aikido 2024

Letnia Szkoła Aikido dla Dzieci i Młodzieży

pod kierunkiem Shihana Romana Hoffmanna 7 dan

22 czerwca – 3 lipca 2024   ŁEBA

Jak co roku zapraszamy do spędzenia z nami dwunastu intensywnych dni wypełnionych treningami, zabawą i odpoczynkiem.

 W tym roku ponownie jedziemy nad morze 🙂

ZAKWATEROWANIE: Ośrodek SŁOWINIEC W Łebie położony jest w sosnowym lesie, na końcu miejscowości, 100 m od morza i 150 m od jeziora i rezerwatu przyrody.  Ośrodek o powierzchni 4 hektarów, zalesiony, bezpieczny, ogrodzony, z placem zabaw, salami dydaktyczno – sportowymi oraz  infrastrukturą potrzebną do aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Strzeżona plaża znajduje się 300 m od Ośrodka.
Zakwaterowanie w pokojach 3 osobowych i 4-5-6 osobowych typy studio w pawilonie z nowo wyremontowanymi łazienkami. (każdy pokój posiada pełny węzeł sanitarny)
Ośrodek posiada własną kuchnię i stołówkę. Wyżywienie : śniadanie i kolacja w formie bufetu, obiad serwowany na stołach, podwieczorek.

KOSZTY:
Całkowity koszt pobytu jednego dziecka          3050  zł

Opłata obejmuje koszty pobytu na obozie czyli: przejazdu, zakwaterowania, pełnego wyżywienia (3 posiłki dziennie), ubezpieczenia na czas pobytu na obozie, opiekę wychowawczą, medyczną oraz  program dydaktyczny (2750 pln) + dodatkową opłatę za wycieczki i opcjonalne atrakcje (300 zł)

UWAGA : Wyżywienie standardowe oraz dieta wegetariańska w cenie obozu.

Wszystkie inne, specjalne diety za dodatkową opłatą, po wcześniejszej indywidualnej konsultacji.

Obóz jest co roku rejestrowany w warszawskim Kuratorium Oświaty i Wychowania.

Kilka słów o obozie…

Szkoła letnia jest dla nas symbolicznym zakończeniem całego roku treningowego. Podsumowujemy nią naszą wspólną pracę na macie i cieszymy się swoim towarzystwem z dala od codzienności.
Podczas wyjazdu realizujemy autorski program szkoleniowo – wychowawczy, który wpisuje się w naszą całoroczną pracę i jest oddzielnie opracowywany dla dzieci i młodzieży. Co roku zadania są inne, wyzwania inne, trudność inna, radość tak samo wielka. 
Podstawą programu są treningi Aikido na macie i w plenerze oraz różne formy zajęć ruchowych, wychowawczych i artystycznych zgodne z aktualnym tematem obozu.
Co roku każdy nasz obóz ma inny temat i inny plan, jednak każdy z nich związany jest z kulturą Japonii, bo Japonię kochamy całym sercem.
W planowaniu zajęć główny nacisk kładziemy na spędzanie każdej możliwej chwili na świeżym powietrzu i maksymalne korzystanie z atrakcji oferowanych przez otoczenie.
Nasi wychowawcy to ludzie z pasją, której nazwa brzmi Aikido, praca z dzieciakami, wychowanie.
Bardzo ważną częścią naszej pracy jest pozytywna i szczera współpraca z Rodzicami, szczególnie, że na obóz uczestnicy nie zabierają żadnych urządzeń elektronicznych.
Obóz młodzieżowy jak zwykle będzie nastawiony na kształtowanie charakteru i sylwetki przez Aikido i aktywność fizyczną. Na dobre, wspólne spędzanie czasu w ruchu. Spodziewajcie się dużo solidnego Aiki, dużo różnych aktywności, dużo pozytywnych emocji, mało leżenia plackiem.
Obóz dziecięcy – potraktujemy jak zwykle nieco bardziej rekreacyjnie, jednak nie zabraknie treningów, aktywności ruchowej i zabaw. Przy tej okazji położymy nacisk na samodzielność, budowanie poczucia własnego sprawstwa, empatii i bycia wrażliwym na otaczający nas świat.

W tym roku  ponownie odwiedzimy nasze polskie morze 🙂

TU MOŻECIE ZOBACZYĆ na filmikach  jak było w roku 2023 🙂

DOJAZDZorganizowany – autokarem z Warszawy – tu potem pojawią się godziny odjazdu grup

ZGŁOSZENIA i OPŁATY

KROK 1:

 • ZGŁOSZENIE DZIECKA (od 6 – 18 lat)  na obóz  przez formularz zapisu, który pojawi się na dole strony (proszę nie wpisywać fikcyjnych danych na zasadzie – „nie pamiętam nr pesel – wpisze dowolny”. Nieprawidłowo podany pesel poskutkuje tym, że dziecko może nie być prawidłowo objęte ubezpieczeniem.
 • UWAGA:  osobny formularz zgłoszeniowy dla:
  – dzieci 6-12 lat (ukończone) – limit 50 miejsc
  – młodzieży – 13 – 19 lat (ukończone)limit 50 miejsc
 • Jeżeli jest dla Państwa ważne, żeby dziecko było w grupie z konkretnym rówieśnikiemproszę to wpisać w uwagach przy rejestracji. W miarę możliwości – postaramy się dopasować towarzysko, jednak biorąc pod uwagę takie priorytety jak wiek i płeć.

KROK 2: Do dnia 29 lutego

 • WPŁATA na konto ZALICZKI w wysokości 1000 zł

KROK 3:  Do dnia 30 kwietnia

 • POBRANIE I ZWROT WYPEŁNIONEJ KARTY KWALIFIKACYJNEJ oraz podpisanego Regulaminu LSA 2024.
  W karcie kwalifikacyjnej obowiązkowo należy rzetelnie wypełnić punkt dotyczący własnej opinii wychowawczej nt. dziecka

KROK 4:  Do dnia 2 czerwca

 • WPŁATA reszty kwoty za obóz

Dla rodzeństw jadących wspólnie na obóz: 5 % zniżki dla każdego dziecka.

Wypełnioną kartę kwalifikacyjną dziecka przyjmują instruktorzy prowadzący na stałe grupy. Karta kwalifikacyjna musi być dostarczona w oryginale – prosimy o nie przesyłanie skanów oraz xero.

Zasady rezygnacji:

 • W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w obozie przed 31 marca – zaliczka podlega zwrotowi. Po 31 marca zaliczka staje się bezzwrotna.
 • W przypadku rezygnacji po 1 czerwca – zwrotowi podlega 50 % kosztów. Rezygnacja w trakcie trwania obozu lub po 20 czerwca nie wiąże się ze zwrotem kosztów.
 • Zwrot pełnych kosztów po ustalonych wyżej terminach możliwy jest jedynie w przypadku znalezienia osoby na miejsce rezygnującego uczestnika.

KONTO DO WPŁAT:
FUNDACJA KAGI, ul. Poczty Gdańskiej 17/12, 02-495 Warszawa

mBank  34 1140 2004 0000 3602 7737 1733

w tytule przelewu: zaliczka/wpłata na LSA dla Dzieci i Młodzieży 2024 – imię i nazwisko uczestnika

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszenia – wyświetlana na bieżąco na liście uczestników.

Dzieci, które nie dostaną się na listę uczestników w pierwszym naborze, zapisywane są na listę rezerwową i przyjmowane po zakończeniu wpłacania zaliczek (po 10 marca) – lub wcześniej w miarę zwalniających się miejsc.

Osoby rezygnujące z uczestnictwa prosimy o jak najszybsze informowanie o tym biura – pozwoli nam to na sprawne przyjmowanie dzieci z list rezerwowych. Nie używamy metody domniemania „nie wpłaciłem zaliczki – znaczy, że dziecko nie jedzie”. Trzeba ZREZYGNOWAĆ – tak samo jak trzeba było się ZAPISAĆ.

ZASADĄ OBOZU JEST, ŻE UCZESTNICY NIE ZABIERAJĄ ZE SOBĄ TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH ORAZ ELEKTRONICZNYCH ZABAWEK I „GADŻETÓW”.

WYJAZD z Warszawy i POWRÓT:  wyjeżdżamy z parkingu przy PKiN (Plac Defilad). Szczegółowy harmonogram wyjazdu dzieci (godziny zbiórek dla grup i odjazdy autokarów) zostanie podany w połowie czerwca – po zamknięciu list uczestników i ukonstytuowaniu się grup.

Zobacz: organizacja wyjazdu na obóz – szczegóły w czerwcu

Przed zapisaniem dziecka na obóz uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem obozu oraz uwagami organizacyjnymi (notatki przedwyjazdowe) w tym szczególnie dotyczącymi wypełniania karty kwalifikacyjnej uczestnika.  W notatkach na NIEBIESKO zostały zaznaczone nowe uwagi po zeszłorocznym obozie. Mamy nadzieję, że wraz z przykładowym planem zajęć oraz galeriami zdjęć, dadzą Państwu obraz naszego bardzo intensywnego obozowego życia. Dla chętnych do poczytania w wolnej chwili również nasz wieloletni blog obozowy.

Wszelkie wątpliwości i pytania szczegółowe będą mogli Państwo zadać na spotkaniu przedwyjazdowym, które odbędzie online na platformie Clickmeeting.

Spotkanie jest obowiązkowe dla rodziców wysyłających dziecko pierwszy raz na obóz.  

Pliki do pobrania:

Karta kwalifikacyjna 2024 pdf

Regulamin LSA24 pdf

Notatki przedwyjazdowe

Zgłoszenie do Kuratorium Oświaty – DO POBRANIA (Certyfikat_nr_11479_MAZ_L-2024_5456_20240606090755)

Przejdź do treści