Aikido

Aikido to sztuka walki łącząca w sposób harmonijny ciało i umysł ćwiczącego, w której głównym celem jest filozofia stałego rozwoju i pozytywnego pojmowania życia. Powszechnie uważa się, że aikido jest czymś więcej, niż jednym z wielu systemów walki. Mówi się, że aikido to sztuka walki bez walki.

Taktyka Aikido polega na wykonywaniu uników, zasłon, dźwigni, rzutów itp. Płynność, precyzja i skuteczność ruchów sprawia, że dobrze wyszkolony Aikidoka potrafi poradzić sobie nawet z kilkoma przeciwnikami. Podstawą obrony jest zejście z linii ataku.  Aikidoka nie przeciwstawia się ciosom napastnika, lecz unika ich i wykorzystuje ich naturalną siłę. Umożliwia to obezwładnienie go i wykorzystanie przewagi, jaką dawał atak.

Ustąp aby zwyciężyć – to główna zasada w Aikido.

Aikido, dzięki swojej unikalnej filozofii nastawionej na unikanie konfliktów i współpracę, jest doskonałym narzędziem do pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą. W nauce stawiamy na właściwe zasady współpracy z członkami grupy, sumienność w treningu, empatię, umiejętność rozwiązywania konfliktów. Dodatkowo sam ruch i metody treningowe doskonale wspierają rozwój sensoryczny dzieci i młodzieży, a u dorosłych wspierają harmonijny rozwój kondycji fizycznej.

Do treningu Aikido zapraszamy dzieci w naszych projektach Akademii Aikido lub w Centrum Aikido Aikikai w Warszawie pod kierunkiem Shihana Romana Hoffmanna 7 dan.

Przejdź do treści